Wyszukiwarka
Kalendarium
Wieczór na kilku tenorów i orkiestrę
21 lutego 2012, 18.30
W tym miejscu kalendarza – na finał wszelkich towarzyskich szaleństw i balowych rozkoszy – Opera Krakowska wprowadza miły dla wszystkich, ale też godny i podniosły obyczaj. Niechaj więc stanie się tradycją, że przy ulicy Lubicz karnawał żegna wkomponowana w nastrój chwili wspaniała muzyka, połączona z występem najwyższej klasy wokalnych solistów.
W ostatni wieczór karnawałowy, tzw. ostatki, Opera Krakowska zaprasza na koncert Wieczór na kilku tenorów i orkiestrę. Wśród wykonawców soliści Opery Krakowskiej: Tomasz Kuk, Adam Sobierajski, Adam Zdunikowski, Vasyl Grokholskyi oraz Jaroslav Dvorský, solista Opery Narodowej w Bratysławie, a gościem specjalnym będzie Peter Dvorský, dyrektor artystyczny Słowackiej Opery Narodowej. Orkiestrę Opery Krakowskiej poprowadzi Tomasz Tokarczyk. W programie największe i najpopularniejsze arie tenorowe – operowe, operetkowe i musicalowe oraz pieśni neapolitańskie i nie tylko muzyczne niespodzianki.
W przerwie i po spektaklu widzowie otrzymają karnawałowy poczęstunek – m.in. pączki, faworki i śledziki, przygotowany przez firmę Ars Modi, a bufety czynne będą do ostatniego gościa.










Kalendarium roczne


