Znajdziesz nas także na:

Kalendarium

Newsletter
 
Warto zobaczyć
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Powiązane obiekty

Opera Krakowska, ul. Lubicz 48Muzyka i magia18 maja 2016, 11.00
1 czerwca 2016, 11.00

Muzyka i magia, najnowsze przedstawienie dla najmłodzych widzów w repertuarze Opery Krakowskiej, to fantastyczna podróż w magiczną krainę muzyki i baśni, która oczaruje dzieci niezwykłością zdarzeń. Bo jak mówi jedna z piosenek spektaklu: „Jest wiele teatrów na świecie bardziej i mniej poważnych, lecz najwspanialszym dla dzieci jest teatr wyobraźni”!

Poznamy niezwykłego Czarodzieja – Muzomagiusa, który potrafi sprowadzać na scenę różne sytuacje, emocje i postaci z baśni. Za sprawą magicznej muzyki pojawi się więc na scenie Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i wielu innych bohaterów opowieści dla dzieci. Niestety w szlachetnej pracy Czarodzieja przeszkadza hałaśliwy potwór Bumtararam, który zakłóca czarodziejskie sztuczki. Sprawia on, że na scenie panuje chaos, a w bajkach wszystko się plącze i miesza. Akcja poważnie się komplikuje, tworząc niespodziewane, absurdalne i zabawne sytuacje. Na szczęście zjawia się Profesor Badacz, specjalista w dziedzinie bajkoznawstwa i baśniologii stosowanej. Pragnie on poznać i opisać działalność Muzomagiusa oraz opublikować swe odkrycia w tworzonej od lat Baśniowej Encyklopedii Muzyki! Miejmy nadzieję, że Profesor wspólnie z Czarodziejem i z pomocą publiczności zdołają pokonać hałasującego stwora, a wszyscy bohaterowie będą mogli powrócić do swoich bajek.

Spektakl muzyczno-teatralny Muzyka i magia to doskonała rodzinna rozrywka, która rozbudzi w dzieciach zamiłowanie do muzyki i wprowadzi je w magiczny świat teatru.

Kompozytor: Andrzej Zarycki, Wojciech Graniczewski
Reżyseria: Wojciech Graniczewski
Kierownictwo muzyczne: Andrzej Zarycki, Marek Kluza

Premiera: 23 października 2015

Duża Scena
 

Redakcja:
ul. Józefa 7, 31-056 Kraków
karnet@karnet.krakow.pl
pn.-pt. 8.30-16.30

Znajdziesz nas także na: