Znajdziesz nas także na:

Kalendarium

Newsletter
 
Warto zobaczyć
 
 
 
 
 
 
 
Karnet /  Muzyka

Salon muzyczny Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza19 maja; 12 czerwca; 10 lipca 2016, 17.00

Salon dla muzyki


Witajcie w Salonie muzycznym Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza! Nowy cykl pomyślano jako comiesięczne spotkania odbiorców i twórców – monograficznym koncertom towarzyszyć będą komentarze kompozytorów lub/i wykonawców.

Słowo "salon" nabierało przez wieki różnych znaczeń nie zawsze o pozytywnym wybrzmieniu. Salon arystokratyczny, salon literacki czy malarski salon paryski były przestrzeniami, gdzie można było poznać najnowsze trendy w danej dziedzinie sztuki. Dzisiaj słowo to kojarzy się już tylko z największym w miepokojem służącym zazwyczaj do oglądania seriali lub, co gorsza, z salonem samochodowym...

Projekt Salon muzyczny Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza to przedsięwzięcie bez precedensu – jego istotą jest spotkanie odbiorców i twórcy, wspólna rozmowa i celebracja sztuki muzycznej dzisiejszych czasów. Raz w miesiącu w krakowskiej Willi Decjusza – miejscu, które już pół tysiąca lat temu zostało zaprojektowane właśnie jako przestrzeń wymiany myśli – odbywają się koncerty monograficzne z udziałem i komentarzem kompozytorów i innych twórców.

Głównym wykonawcą jest Chór Polskiego Radia oraz zaprzyjaźnieni wybitni artyści. Tak przedstawiona muzyka współczesna nie straszy obcością, a nawiązania do muzyki nieco starszej zachęcają większe grono odbiorców do uczestnictwa w tych niedzielnych spotkaniach.

Zaproszeni goście:
  • 19 maja: Aleksander Kościów
  • 12 czerwca: Agata Zubel
  • 10 lipca: Paweł Mykietyn
Bilety: 10 zł

www.fundacjasonoris.org
 

Redakcja:
ul. Józefa 7, 31-056 Kraków
karnet@karnet.krakow.pl
pn.-pt. 8.30-16.30

Znajdziesz nas także na: