Znajdziesz nas także na:

Kalendarium

Newsletter
 

Bogumiła Gizbert-Studnicka zaprasza na koncert26 czerwca 2013, 19.00

Połączone brzmienia dwóch instrumentów szarpanych i duet znakomitych artystów – Bogumiła Gizbert-Studnicka zaprasza na koncert na klawesyn i gitarę. Na tej ostatniej gra Jacek Serczyk.

Program:
1/ A. Vivaldi Koncert C-dur RV 93 na gitarę i klawesyn

2/ G.Sanz – Pavane (gitara solo)

3/ W.A.Mozart Rondo D-dur KV 485 (klawesyn solo)

4/ L. van Beethoven Sonata D-dur op.6 na gitarę i klawesyn

5/ A. Vivaldi Koncert A-dur RV 82 na gitarę i klawesyn

6/ Anonim Romance (gitara solo)

7/ J. Arcas Jota Aragonesa (gitara solo)

8/ L. Boccherini Introduction et Fandango na gitarę i klawesyn


BOGUMIŁA GIZBERT-STUDNICKA
Klawesynistka, dyrektor artystyczny. Ukończyła z wyróżnieniem krakowską Wyższą Szkołę Muzyczną w klasie klawesynu prof. Elżbiety Stefańskiej oraz Królewskie Konserwatorium w Antwerpii (Belgia) w klasie prof. Josa van Imerseela (dyplomy z wyróżnieniem). Od 1973 roku jest pracownikiem dydaktycznym Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie na stanowisku profesora Katedry Instrumentów Dawnych. W 1974 roku wyróżniona na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, a w 1977 na Międzynarodowym Konkursie Klawesynowym w Brugii (Belgia). Koncertuje z licznymi zespołami, wykonującymi zarówno muzykę dawną jak i współczesną w Niemczech, Szwajcarii, byłej Czechosłowacji, Francji, Belgii, Holandii, Anglii, a także Nowej Zelandii, Australii, Japonii i Tajwanie. Brała udział w wielu festiwalach i kursach mistrzowskich w Europie m. in. w Gandawie, Antwerpii, Paryżu i Kolonii, prowadzonych przez Ton Koopmana, Roberta Kohnena, Kennetha Gilberta i wielu innych. Dokonała nagrań płytowych utworów Bacha, Mozarta, Vivaldiego oraz radiowych i telewizyjnych z różnorodnym repertuarem w Polsce, Francji, Belgii i Holandii. W 2003 roku nagrała "Cztery Pory Roku" A. Vivaldiego z Nigelem Kennedy oraz członkami Orkiestry Filharmonii Berlińskiej. Jest założycielem zespołów specjalizujących się w wykonawstwie muzyki epoki baroku - "Trio Gandava" (Belgia) oraz Kwartetu Św. Stanisława (Kraków), z którymi koncertuje w całej Europie. Wielokrotnie prowadziła kursy mistrzowskie z zakresu gry na klawesynie, realizacji basso continuo i retoryki w muzyce baroku w Kamieniu Pomorskim, Słupsku oraz Le Mont Dore, Peresque i Amiens (Francja). Od 1996r. jest dyrektorem artystycznym dorocznego Festiwalu Barokowego w Owernii (Francja), a od 2001r. jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu "Młodzi Artyści w Krakowie", mającego na celu promocję młodych, utalentowanych artystów z różnych dziedzin sztuki. Od 2001 roku jest prezesem Stowarzyszenia Promującego Młodych Artystów, które zorganizowało w Polsce i za granicą około 950 koncertów w tym również spektakle operowe (Juliusz Cezar w Egipcie Haendla, La Serva Padrona Pergolesiego) i muzyczno-taneczne ("Yerba-mate" – światowa premiera ), jak również wystawy malarstwa, rzeźby, fotografii i szkła ręcznie malowanego.

JACEK SERCZYK
Krakowski gitarzysta klasyczny i jazzowy a także architekt. W wieku 12 lat rozpoczął naukę gry na gitarze klasycznej. Doskonalił  swoje umiejętności na kursach mistrzowskich u takich gitarzystów jak: Jad Azkoul, Roberto Aussel,Jose Maria Gallardo Del Rey. Zafascynowany gitarzystą Django Reinhardtem poświęcił się doskonaleniu stylu gry jazz manouche. Jest założycielem zespołu Hot D'jazz Trio z którym to koncertował w różnych krajach Europy (Wielka Brytania, Dania, Szwecja, Niemcy, Austria) a także w wielu miastach Polski. Nagrywał dla radia i telewizji oraz brał udział jako muzyk sesyjny w wielu projektach muzycznych.
 

Redakcja:
ul. Józefa 7, 31-056 Kraków
karnet@karnet.krakow.pl
pn.-pt. 8.30-16.30

Znajdziesz nas także na: