Znajdziesz nas także na:

Kalendarium

Newsletter
 
Warto zobaczyć
 
 
 
 
 
 
 
 

Matinées – koncerty dla juniorów i seniorów13, 20, 27 kwietnia 2016, Aula bł. Jakuba, ul. Franciszkańska 4 (klasztor oo. Franciszkanów)
11, 18, 25 maja 2016, Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4


Jeśli dziś środa…

…to wcale nie jesteśmy w Belgii. A gdzie? Na koncercie!


Dla młodzieży szkolnej, seniorów (także z wnuczętami!) i wszystkich, którzy uważają, że środowe przedpołudnie to najlepsza pora na kontakt z żywą muzyką – oto, mówiąc współczesnym językiem, grupa docelowa cyklu Capelli Cracoviensis.

W zainaugurowanym 25 września 2012 r. cyklu matinée capella cracoviensis oferuje bezpośrednie spotkania z najciekawszymi artystami pracującymi z zespołem w połączeniu z muzyką, która zawsze jest na pierwszym planie. To nie wiedza muzyczna jest tutaj priorytetem, lecz wprowadzenie młodzieży w świat kultury, kultury jako sposobu bycia, z koncertem jako środkiem albo pretekstem. Chodzi zresztą o młodzież w wieku dowolnym, gdyż koncerty pomyślane jako matinée (odbywają się o godzinie 11.00) adresowane są i do juniorów, i do seniorów. Pierwszych prowadzić na nie mogą szkoły, drudzy mogą przyjdą z pierwszymi.

Każdy koncert jest spotkaniem nie tylko z podanym na tacy utworem muzycznym, lecz także z procesem jego powstawania, z jego konotacjami artystycznymi, skojarzeniami z innymi dziełami sztuki, ich rolą w życiu ludzi dawniejszych i dzisiejszych, a także z ciekawymi osobowościami, które będą koncerty prowadzą. Różnorodność prelegentów (a może raczej animatorów) gwarantuje najróżniejsze spostrzeżenia i sposoby patrzenia na muzykę, sztukę, literaturę, obyczaje i ich miejsce w dniu codziennym, czyli to, co tworzy zjawisko zwane kulturą.

Koncerty rozpoczynają się o godzinie 11.00 i trwają około jednej godziny wraz z komentarzem.
Programy kolejnych koncertów prosimy sprawdzać w kalendarzu na stronie internetowej Capelli Cracoviensis.


Rezerwacja & info: tel. 602 620 698
www.capellacracoviensis.pl
 

Redakcja:
ul. Józefa 7, 31-056 Kraków
karnet@karnet.krakow.pl
pn.-pt. 8.30-16.30

Znajdziesz nas także na: